Do internetového obchodu Grizly.cz vstupuje investiční skupina eRockets.

Investorská skupina eRockets podnikatelů Jiřího Hlavenky, Jana Svobody, Tomáše Fikara, Josefa Mecha a Ondřeje Klegy oznámila další investici v oblasti e-commerce. Získala 15% podíl ve specializovaném e-shopu Grizly.cz, který se zaměřuje na prodej ořechů a zdravých potravin.

Za úspěchem Grizly.cz stojí mladý podnikatel Dominik Píchal, který e-shop založil v roce 2015 s podporou rodičů. Za necelých šest let vybudoval firmu s obratem 300 milionů korun. Od roku 2016 obchod začal zdravé produkty také vyrábět a prodávat pod vlastní značkou Grizly. Aktuálně e-shop působí také na slovenském trhu, začátkem tohoto roku vstoupil na polský trh a chystá expanzi i do dalších zemí.

Vstup zkušeného investora pomůže obchodu k dalšímu růstu jak na českém trhu, tak i v zahraničí.

 

“V tomto roce máme ambici dosáhnout obratu 500 milionů korun. Zároveň firma vstupuje do další fáze vývoje a to obnáší zvýšené nároky na fungování společnosti. Za eRockets stojí úspěšní podnikatelé, kteří mají dlouholeté zkušenosti s e-commerce. Do firmy tak přináší know-how spojené s finančním řízením, expanzí, IT, či zaváděním corporate governance. Co je také velmi podstatné, jsou ochotni se zapojit do běžného fungování a intenzivně přispět při řešení některých zásadních témat,” popisuje plány obchodu majitel Dominik Píchal“.

Značce Grizly věří i samotní investoři. „Velkou výhodou e-shopu Grizly.cz je vlastní výroba, což se pozitivně odráží také v ekonomických výsledcích v posledních třech letech. Věříme, že brand Grizly má velký potenciál a může získat zajímavou tržní pozici minimálně v celém středoevropském regionu,“ shrnuje jeden z partnerů fondu Ondřej Klega..

Skupina eRockets se orientuje hlavně na investice do projektů v oblasti e-commerce a již vlastní podíly v zavedených e-shopech Astratex.cz a SportObchod.cz. Skupinu založili zkušení podnikatelé a respektování odborníci v oboru. Její vstup proto projektu Grizly.cz pomůže s dalším rozvojem. „Grizly.cz je dobře řízený a v česku už zavedený e-shop, navíc působí v atraktivním a rostoucím segmentu zdravých potravin. E-shop stabilně roste a za loňský rok dosáhl rekordní obrat 300 milionů korun. V neposlední řadě vidíme v Dominikovi velký talent české e-commerce scény, který může mít značný přesah za hranice České republiky,“ popisuje novou investici jeden ze členů skupiny – Ondřej Klega.