Do internetového obchodu Grizly.cz vstupuje investiční skupina eRockets.

Investorská skupina eRockets podnikatelů Jiřího Hlavenky, Jana Svobody, Tomáše Fikara, Josefa Mecha a Ondřeje Klegy oznámila další investici v oblasti e-commerce. Získala 15% podíl ve specializovaném e-shopu Grizly.cz, který se zaměřuje na prodej ořechů a zdravých potravin.

Za úspěchem Grizly.cz stojí mladý podnikatel Dominik Píchal, který e-shop založil v roce 2015 s podporou rodičů. Za necelých šest let vybudoval firmu s obratem 300 milionů korun. Od roku 2016 obchod začal zdravé produkty také vyrábět a prodávat pod vlastní značkou Grizly. Aktuálně e-shop působí také na slovenském trhu, začátkem tohoto roku vstoupil na polský trh a chystá expanzi i do dalších zemí.

Vstup zkušeného investora pomůže obchodu k dalšímu růstu jak na českém trhu, tak i v zahraničí.

 

“V tomto roce máme ambici dosáhnout obratu 500 milionů korun. Zároveň firma vstupuje do další fáze vývoje a to obnáší zvýšené nároky na fungování společnosti. Za eRockets stojí úspěšní podnikatelé, kteří mají dlouholeté zkušenosti s e-commerce. Do firmy tak přináší know-how spojené s finančním řízením, expanzí, IT, či zaváděním corporate governance. Co je také velmi podstatné, jsou ochotni se zapojit do běžného fungování a intenzivně přispět při řešení některých zásadních témat,” popisuje plány obchodu majitel Dominik Píchal“.

Značce Grizly věří i samotní investoři. „Velkou výhodou e-shopu Grizly.cz je vlastní výroba, což se pozitivně odráží také v ekonomických výsledcích v posledních třech letech. Věříme, že brand Grizly má velký potenciál a může získat zajímavou tržní pozici minimálně v celém středoevropském regionu,“ shrnuje jeden z partnerů fondu Ondřej Klega..

Skupina eRockets se orientuje hlavně na investice do projektů v oblasti e-commerce a již vlastní podíly v zavedených e-shopech Astratex.cz a SportObchod.cz. Skupinu založili zkušení podnikatelé a respektování odborníci v oboru. Její vstup proto projektu Grizly.cz pomůže s dalším rozvojem. „Grizly.cz je dobře řízený a v česku už zavedený e-shop, navíc působí v atraktivním a rostoucím segmentu zdravých potravin. E-shop stabilně roste a za loňský rok dosáhl rekordní obrat 300 milionů korun. V neposlední řadě vidíme v Dominikovi velký talent české e-commerce scény, který může mít značný přesah za hranice České republiky,“ popisuje novou investici jeden ze členů skupiny – Ondřej Klega.

25. 2. 2021

Do internetového obchodu Grizly.cz vstupuje investiční skupina eRockets

3. 9. 2020

SportObchod.cz uspěl na německém trhu. Letos očekává tržby půl miliardy korun

15. 8. 2019

Investorská skupina eRockets vstupuje do e-shopu Sportobchod.cz